steampunk

Gibson újra sci-fi regényt ír

Willam GibsonAz egyik legnagyobb kortárs sci-fi mogul, akinek többek között a cyberpunk és a steampunk műfajok ma ismert formáinak létrehozásában is óriási szerepe volt, a Twitteren egy új regény terveiről beszélt (GreatDismal néven lelhető fel a mikroblogon). A regény címe The Peripheral lesz és nem egy, hanem legalább két alternatív jövőben fog játszódni, ahogyan azt a Wired-nek adott interjújában kijelentette.

Arról egyelőre nincs semmilyen információ, hogy az új Gibson-regény mikor jelenik meg. Minden valószínűség szerint lesz idő addig újraolvasni a Sprawl-trilógiát vagy a Blue Ant-trilógiát (a Trendvadászról már volt szó az oldalon, illetve az ÉS-ben megjelent recenziónkat is linkeltük, ám mivel azóta az ÉS rendszere csak az előfizetőknek engedi megtekinteni az online tartalmat, így hamarosan közzétesszük az oldalon azt az írást is).

A Wired teljes interjúja Gibsonnal itt olvasható.

(Forrás: Galaktika; Wired)

Scott Westerfeld: Leviatán (Könyvmegjelenés)

Scott WesterfeldA steampunk rajongók örülhetnek, ugyanis november 22-én magyar nyelven is megjelenik Scott Westerfeld Leviatán című - 2010-ben Locus Díjjal kitűntetett - regénye. A könyv egy trilógia első darabja, a további két rész a Behemoth és a Goliath várhatóan szintén elérhető lesz a jövőben magyar nyelven. A regény e-könyv formátumban is megjelenik.

Villám ajánló I.

 

Ha már az anakronizmusnál tartunk, hadd ajánljak egy nemrég megjelent könyvet.

A címe: Büszkeség és balítélet meg a zombik

A 'Wire' Dickens-módra

 

Óriási ötlet:

Az egyik legjobb HBO sorozat, majdnem Dickens-regény formájában. Nem csak egy steampunk szövegben üthet nagyot az anakronizmus, amennyiben jól tálalják.

The Wire

(forrás: Könyves blog)

Omar Commin' YoOmar Commin' Yo (Twist Oliver Fashion)

Share on Facebook

 

Share on Twitter
Tartalom átvétel